Procházky po okolí

Penzion se nachází necelý 1 km od Velkého Dářka - největšího rybníku na Českomoravské vrchovině, kam dojdete příjemnou procházkou lesem a můžete houbarenise vydat na stezku kolem Dářka, kde se nachází rozlehlé vzácné rašeliniště. Koncem léta a na podzim můžete vyrazit na houby, kterých jsou zde plné lesy.

Za krásou malebných rybníčků - turistika údolím Sázavy
Pokud zrovna není ideální počasí ke koupání nebo jste již těchto radovánek nasyceni, můžete vyrazit na pěší výlet směr Polnička. Červená turistická značka Vás převede přes hráz, odkud jsou nádherné výhledy na Velké Dářko a v dálce přes stromy i na Nový rybník. U loděnice odbočíte na lesní cestu, která se vine okolo rekreačních chat na břehu Nového rybníka. Sotva vyjdete z lesa na palouček, bude vás hned lákat k občerstvení Rybářská bašta s venkovním posezením, kde se line vůně grilovaného a uzeného masa. Pod Rybářskou baštou si můžete zajít na druhý konec Nového rybníka a pak se vrátit a pokračovat ve směru. Čeká vás úsek v lese, širší obzor se vám znovu odkryje až u Kamenného rybníka. Cestou do Polničky se před vámi bude rýsovat malebné údolí zatím docela malé říčky Sázavy.

Tajemná rašeliniště u obrovského rybníka - naučná stezka Velké Dářko
Naučná trasa s patnácti informačními zastávkami v délce 12 km prochází vesměs lesními úseky a je vedena po rovině, což je zde v hornatých Žďárských vrších opravdu vzácnost. Informační tabule naučné stezky vás seznámí jak se zdejší florou a faunou nebo s vodohospodářským, lesním, či zemědělským významem této oblasti, tak především s ojedinělostí zdejších rašelinišť, která vtiskla tomuto území charakteristický ráz v mnohém připomínající severskou tajgu. Během trasy procházející Národními přírodními rezervacemi Radostínské rašeliniště a Dářko máme pouze dvě příležitosti k občerstvení a to buď na samém začátku v občerstvení „U Fanouše" nebo v polovině výletu v obci Radostín.

Také se můžete vydat na toulky po sochách Michala Olšiaka na Žďársku.

zdroj: www.mavlast.cz